Ing. Karin Lišková

daňový poradce

záznamy vysílání zobrazíte proklikem

Novinkou v daňovém řádu od roku 2015 bude povinnost výhradní elektronické komunikace se správcem daně u daňových subjektů, které mají zřízeny a zpřístupněny datové schránky. Povinnost se bude týkat vybraných druhů podání dle § 72 DŘ. V těchto případech se za platné podání považuje podání podepsané uznávaným elektronickým podpisem, podání s ověřenou identitou a samozřejmě podání prostřednictvím datové schránky. Nesplnění této povinnosti bude pro daňový subjekt představovat sankci ve formě paušální pokuty výši 2.000,- Kč. Pokutu až do výše 50 tis Kč může daňový subjekt dostat v případě, že nesplněním povinnosti učinit podání elektronicky závažně stíží správu daně. Pokuta ve výši 2.000,- Kč má být automaticky vyměřena daňovému subjektu při nesplnění povinnosti nepeněžité povahy, a to v každém jednotlivém případě. Má-li tedy daňový subjekt povinnost učinit daňové podání elektronicky a neučiní tak, jedná se o nesplnění povinnosti nepeněžité povahy. Do této kategorie patří např. také podání souhrnného hlášení, výpisu z evidence pro daňové účely dle § 92. Aktuálně je správcem daně vyměřována pokuta za opožděné tvrzení daně, jestliže je daňové přiznání podáno po vymezené lhůtě. Je to však jen v případech podání, z nichž se obecně vyměřuje daň.

 

I v roce 2015 bude nadále možné podávat přehledy o výši pojistného pro správu sociálního zabezpečení v písemné, papírové podobě. Platí to jak pro zaměstnavatele, tak pro osoby samostatně výdělečně činné. Zdravotním pojišťovnám můžou zaměstnavatelé i samostatní podnikatelé také zatím podávat vše v papírové podobě. Dlouhodobě naše účetní a daňová kancelář zajišťuje svým klientům bez ohledu na jakékoliv úpravy v zákonech, veškerá podání elektronickou cestou a šetří tak čas klientům, kteří se mohou plně věnovat svému podnikání ! Pomůžeme i Vám ! Pěkný den Vám přeje Karin Lišková !

Publikováno 23.11.2014

 

hledat

Navštivte nás

Návštěvníků

2763788
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
478
517
3338
3338
1634
13970
2763788

Předpověď na dnes
504

3.18%
3.85%
2.40%
1.21%
0.28%
89.08%

Vaše IP:18.207.160.97

Účtujeme v programu POHODA
Ekonomický a informační systém POHODA je komplexní systém pro řízení ekonomiky malých, středních a velkých firem. Je oborově neutrální a vhodný pro fyzické i právnické osoby. Umožňuje vést účetnictví i daňovou evidenci, řídit skladové hospodářství a zpracovávat mzdy. Plně vyhoví plátcům i neplátcům DPH, zvládne pobočkové zpracování dat, podporuje import a export dat, homebanking, elektronickou fakturaci i obchodování na internetu. Legislativní a funkční aktualizace jsou v ceně, stejně jako komplexní uživatelská podpora poskytovaná přímo výrobcem.

 

Copyright © 2023 Daňový poradce Ing. Lišková, Kroměříž. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.