Ing. Karin Lišková

daňový poradce

záznamy vysílání zobrazíte proklikem

Počínaje 1.říjnem roku 2014 se mohou podnikatelé poskytující telekomunikační a elektronické služby osobám nepovinným k dani registrovat do nového systému – označovaného jako režim jednoho správního místa. Do konce roku 2014 platí, že pokud osoba povinná k dani poskytuje elektronickou službu osobě nepovinné k dani v jiném členském státě, musí se v tomto jiném státě registrovat. Od ledna 2015 bude přiznávání těchto plnění řešeno přes portál české daňové správy, který bude propojen se správami v jiných členských státech. Obdobně budou postupovat osoby, které takové služby poskytnou, ale jsou neplátci DPH, a to jako osoby identifikované.

Přijmete-li v tuzemsku jako neplátci DPH nevyjmenovanou službu podle § 9, odst. 1 zákona o DPH od osoby registrované v EU nebo od zahraničního podnikatele usazeného mimo Evropskou unii, stáváte se dnem přijetí této služby osobou identifikovanou k dani a jste povinni v tuzemsku přiznat a zaplatit DPH. Do 15 dnů ode dne přijetí služby jste povinni podat přihlášku k registraci osoby identifikované a DPH zaplatíte už z této první poskytnuté služby. Ze strany dodavatele služby je důležité, aby vám tento podnikatel nezatěžoval službu sazbou DPH platnou pro příslušný členský stát Evropské unie anebo třetí zemi. Pěkný den přeje a na vaše náměty pro finanční servis se těší Karin Lišková ! Psát můžete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

publikováno: 6.10.2014

 

 

 

hledat

Navštivte nás

Návštěvníků

2872733
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
357
179
1744
5531
8036
23400
2872733

Předpověď na dnes
432

3.06%
4.11%
2.35%
1.16%
0.29%
89.03%

Vaše IP:44.211.26.178

Účtujeme v programu POHODA
Ekonomický a informační systém POHODA je komplexní systém pro řízení ekonomiky malých, středních a velkých firem. Je oborově neutrální a vhodný pro fyzické i právnické osoby. Umožňuje vést účetnictví i daňovou evidenci, řídit skladové hospodářství a zpracovávat mzdy. Plně vyhoví plátcům i neplátcům DPH, zvládne pobočkové zpracování dat, podporuje import a export dat, homebanking, elektronickou fakturaci i obchodování na internetu. Legislativní a funkční aktualizace jsou v ceně, stejně jako komplexní uživatelská podpora poskytovaná přímo výrobcem.

 

Copyright © 2024 Daňový poradce Ing. Lišková, Kroměříž. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.