Ing. Karin Lišková

daňový poradce

záznamy vysílání zobrazíte proklikem

Daňový řád reaguje na soukromoprávní řešení dědictví, které nazývá „pozůstalost“ a osobám spravujícím pozůstalost ukládá stejná práva a povinnosti jako daňovému subjektu. Pro daňové účely se stanovuje, že na právní skutečnosti se hledí tak, jako by zůstavitel žil, a to až do dne, který předchází dni skončení řízení o pozůstalosti. Osoba spravující pozůstalost podává přiznání k dani z příjmu fyzických osob za podmínek § 38ga zákona o daních z příjmů.

V roce 2013 ještě platilo, že věci a práva, která jsou předmětem dědění podléhala zákonu o dani dědické, jako jedné z částí zákona, kterému se říkalo trojdaní. Od roku 2014 je tento zákon zrušen a příjmy získané dědictvím se zahrnují do předmětu daní z příjmů, kde mohou být osvobozeny, ať už jde o fyzickou či právnickou osobu. Nový občanský zákoník rozšiřuje okruh osob pro zákonné dědění o osoby příbuzensky poměrně vzdálené a dědicem se může také stát osoba mimo příbuzenský vztah na základě závěti.

Novinkou je možnost nabývat majetek odkazem, kde odkazovník není dědicem, nenabývá podíl na dědictví, ale konkrétní věc.

V případě potřeby v záležitosti podání přiznání k dani z příjmu Vám rádi pomůžeme v naší účetní a daňové kanceláři.

hledat

Navštivte nás

Návštěvníků

2872667
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
291
179
1678
5531
7970
23400
2872667

Předpověď na dnes
384

3.06%
4.11%
2.35%
1.16%
0.29%
89.03%

Vaše IP:44.211.26.178

Účtujeme v programu POHODA
Ekonomický a informační systém POHODA je komplexní systém pro řízení ekonomiky malých, středních a velkých firem. Je oborově neutrální a vhodný pro fyzické i právnické osoby. Umožňuje vést účetnictví i daňovou evidenci, řídit skladové hospodářství a zpracovávat mzdy. Plně vyhoví plátcům i neplátcům DPH, zvládne pobočkové zpracování dat, podporuje import a export dat, homebanking, elektronickou fakturaci i obchodování na internetu. Legislativní a funkční aktualizace jsou v ceně, stejně jako komplexní uživatelská podpora poskytovaná přímo výrobcem.

 

Copyright © 2024 Daňový poradce Ing. Lišková, Kroměříž. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.