Ing. Karin Lišková

daňový poradce

záznamy vysílání zobrazíte proklikem

Budete-li se chtít dobrovolně, jako osoba povinná k dani, stát plátcem DPH a požádáte o registraci, můžete být správcem daně vyzváni k doplnění údajů o své plánované činnosti, struktuře vašich předpokládaných výnosů a jiných informací týkajících se vašeho podnikání. Pravomoc správce daně vyplývá z ustanovení daňového řádu o postupu k odstranění pochybností v registračních údajích. V případě, že vám byla registrace plátce zrušena z důvodu závažného porušení povinností vztahujících se ke správě daně, můžete se opětovně dobrovolně registrovat nejdříve po uplynutí 1 roku od dne tohoto zrušení. Vyrozumění o registraci nebo jejím zrušení Vám správce daně sdělí „Rozhodnutím“.

 

Překročili jste obrat 1 mil Kč a zapomněli jste se zaregistrovat ? Správce daně vás zaregistruje se zpětnou účinností od data, kdy jste se měli ze zákona stát plátci DPH, a to buď na základě vaší dodatečné registrace anebo na základě kontroly, kterou tuto skutečnost zjistí. Je na Vás tedy pohlíženo jako na plátce DPH, a to se všemi dopady, které s tím souvisí. Dodatečně zpracujete a podáte přiznání k DPH. V podmínkách aktuálního znění zákona o DPH bude sankce při nesplnění registrační povinnosti, v podobě stanovení daně náhradním způsobem uplatňována jen v případě, kdy jste měli registrační povinnost splnit do 31.prosince roku 2012. Stáváte-li se plátcem DPH povinně ze zákona, je dán přesný datum, od kdy se tak stane nebo stalo. Jako dobrovolný plátce DPH si datum registrace určit nemůžete, a stáváte se plátcem následující den po dni doručení „rozhodnutí o registraci“, které vám správce daně zašle. Pěkný den přeje Karin Lišková !

 

publikováno 2.11.2014

hledat

Navštivte nás

Návštěvníků

2872643
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
267
179
1654
5531
7946
23400
2872643

Předpověď na dnes
360

3.06%
4.11%
2.35%
1.16%
0.29%
89.03%

Vaše IP:44.211.26.178

Účtujeme v programu POHODA
Ekonomický a informační systém POHODA je komplexní systém pro řízení ekonomiky malých, středních a velkých firem. Je oborově neutrální a vhodný pro fyzické i právnické osoby. Umožňuje vést účetnictví i daňovou evidenci, řídit skladové hospodářství a zpracovávat mzdy. Plně vyhoví plátcům i neplátcům DPH, zvládne pobočkové zpracování dat, podporuje import a export dat, homebanking, elektronickou fakturaci i obchodování na internetu. Legislativní a funkční aktualizace jsou v ceně, stejně jako komplexní uživatelská podpora poskytovaná přímo výrobcem.

 

Copyright © 2024 Daňový poradce Ing. Lišková, Kroměříž. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.