Ing. Karin Lišková

daňový poradce

záznamy vysílání zobrazíte proklikem

Pokud se registrujete nově jako plátci DPH, můžete si zvolit pouze měsíční zdaňovací období. V případě, že by pro vás bylo, dle vašeho mínění, kvartální zdaňovací období výhodnější a splňujete zákonné podmínky pro jeho zvolení, máte nejpozději do 31. října  roku, kdy jste provedli registraci, možnost požádat svého správce daně o změnu zdaňovacího období na kvartální, a to s účinností od 1. ledna následujícího kalendářního roku. Důvody pro toto rozhodnutí musíte správci daně prokázat. Ze zákona o DPH obecně plyne, že nově registrovaný plátce DPH musí použít měsíční zdaňovací období od účinnosti registrace a minimálně v dalším následujícím kalendářním roce.

 

V případě, že jako plátci splníte časový test, kdy musíte být ze zákona registrováni jako měsíční plátci DPH, můžete své zdaňovací období změnit s účinností od 1. ledna následujícího kalendářního roku vyznačením volby zdaňovacího období v přiznání k DPH za poslední zdaňovací období předchozího kalendářního roku.

 

Podmínkou je, že pokud se chcete nově stát čtvrtletními plátci DPH, nesmí váš obrat dle zákona o DPH překročit za uplynulých 12 měsíců částku 10 mil Kč. Chcete-li upravit své zdaňovacího období naopak, tj. z kvartálního na měsíční, zákon Vám žádná omezení nedává.

hledat

Navštivte nás

Návštěvníků

2619385
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
449
424
1435
2739
3184
15024
2619385

Předpověď na dnes
576

3.34%
3.40%
2.49%
1.27%
0.29%
89.21%

Vaše IP:3.236.80.119

Účtujeme v programu POHODA
Ekonomický a informační systém POHODA je komplexní systém pro řízení ekonomiky malých, středních a velkých firem. Je oborově neutrální a vhodný pro fyzické i právnické osoby. Umožňuje vést účetnictví i daňovou evidenci, řídit skladové hospodářství a zpracovávat mzdy. Plně vyhoví plátcům i neplátcům DPH, zvládne pobočkové zpracování dat, podporuje import a export dat, homebanking, elektronickou fakturaci i obchodování na internetu. Legislativní a funkční aktualizace jsou v ceně, stejně jako komplexní uživatelská podpora poskytovaná přímo výrobcem.

 

Copyright © 2023 Daňový poradce Ing. Lišková, Kroměříž. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.